مزاج من چیه؟؟

مزاج شناسی

مزاج من چیه؟؟

بعد از یک بحث حسابی با همسرتان ممکن است با خود فکر کنید چرا همسرم نمی تواند بحث منطقی داشته باشد و سریع عصبانی شده و کار به حاشیه و دعوا می کشد؟؟
یا چرا من نمی توانم آن طور که همسرم انتظار دارد سریع و فرز باشم؟ و با بوقهای مدام او زمانی که در ماشین به انتظار من نشسته است تا به یک مهمانی برویم افکار هر دوی ما آشفته می شود؟
در ادامه بحث قبلی گفتیم هر آدمی یک مزاج پایه دارد که با آن متولد می شود و یک مزاج غالب که ممکن است در طی مسیر مزاج اصلی اش را تحت الشعاع قرار بدهد و تغییراتی در شرایط جسمی و روحی فرد ایجاد کند.
بهتر است باهم بیشتر راجع به مزاج ها بدانیم:

* مزاج گرم و تر(دموی)
به طور معمول این افراد از لحاظ روحی خوش اخلاق, شوخ, خودمحور, مهربان, شلخته, زودباور و پر انرژی هستند؛ ظاهرا هم افراد دموی درشت اندام و سرخ گون, سینه ستبر و ماهیچه ای, زبانی قرمز و کلفت, چشم هایی درشت, سری کم مو( از وسط شروع به ریزش می کند) و در بدن پر مو هستند.
اگر هر یک از ما طبع همسرمان را بشناسیم و بدانیم که جزء افراد گرم و تر است کمتر به خاطر شلختگی و بی نظمی هایش حرص  میخوریم.

 
*مزاج گرم و خشک( صفراوی):
این افراد عموما دارای روحی تندخو, آتشی, ستیزه جو و مبارز, باهوش, سریع, خوش صحبت, زودجوش و پر انرژی هستند.
معمولا لاغر و سبزه, فرز و سریع, کم مو در سر, زبان ترک خورده, سفیدی چشم ها زرد, بینی خشک وانگشتان کشیده ای دارند.
یادتان باشد هر نقطه ای از بدن یا هر اندامی می تواند یک مزاج جداگانه داشته باشد و ممکن است هر فردی با مزاج غالب صفرا دارای تعدادی چربی شکمی هم باشد.
وقتی فرد صفراوی مزاج است یعنی بدنی در حالت گرم و خشک دارد؛ در نتیجه باید تعادل ایجاد کند و مواد غذایی خود را کمی مرطوب تر و سردتر انتخاب نماید, در غیر این صورت با مصرف کردن گرمی جات, در معرض بیماری ها از جمله بیماری های کبدی قرار می گیرد. 
کسانی که همسرشان گرم و خشک هستند باید به محض ورود همسرشان پس از یک روز کاری سخت به خانه؛ سریع با یک شربت خنک از ایشان پذیرایی کنند تا مشکلات کاری و خستگی ها به درون خانه راه پیدا نکند.
اگر دوست دارید سوداوی ها و بلغمی ها را هم بشناسید؛ همچنان با ما همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید