مهم‌ترین نیازهای مردم سیل‌زده است

سید راضی نوری نماینده شوش با اشاره به تخلیه ۷۰ روستای این شهرستان به دلیل بروز خطر سیل، گفت که مهم‌ترین نیاز مردمان این شهرستان تامین چادر و استقرار حمام و دستشویی صحرایی است.

چادر، حمام و توالت صحرایی مهم‌ترین نیاز مردم سیل‌زده است

وی در توضیح مهم‌ترین نیاز مردم سیل زده شوش، بیان کرد: وقتی مردم به حرف مسئولان برای تخلیه خانه‌های خود گوش می‌دهند، این انتظار را دارند که حداقل‌ترین امکانات، یعنی کمپ، چادر و غذای سرد و گرم و سایر مایحتاج ضروری آن‌ها تامین شود. درست است که عده‌ای از مردم در برخی از خانه‌ها با مهمان نوازی مستقر شده‌اند، ولی باید مابقی را در کمپ‌ها مستقر کرد و مایحتاج آن‌ها به خصوص غذا، پوشاک و چادر را تامین کرد. همچنین ما در این جا به قایق نیاز داریم تا بتوانیم به روستا‌هایی که دچار آبگرفتگی شده است و راه‌های ارتباطاتی آن‌ها قطع شده است رفته و سیل زدگان را نجات دهیم. وجود تنها یک هلی‌کوپتر هم پاسخگو نیست و به تعداد بیشتری نیاز است.

نوری با بیان این که «مردم همه برای کمک دست به کار شده‌اند»، اضافه کرد: لازم است که در چنین شرایطی نسبت به تامین چادر و قایق و استقرار دستشویی و حمام صحرایی هر چه سریع‌تر اقدام شود، چون سیل در شوش بسیار گسترده بوده و از ۲۲۰ روستا دو سوم روستا‌ها در معرض خطر آبگرفتگی قرار دارند، موضوعی که مردم را با مشکل مواجه کرده است. ما این موارد را به ستاد مدیریت بحران استان و معاونت عمران وزارت کشور گفته ایم که امیدواریم هر چه سریع‌تر آن را انجام دهند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید