پدیده‌ای نادر در دنیای پزشکی؛ نوزادی داخل کیسه آب به دنیا آمد+تصاویر

در پدیده‌ای نادر در بین صد هزار تولد در دنیا، نوزادی کوچک داخل کیسه آب مادرش به دنیا آمد و پزشکان به جای او کیسه آب مادر را پاره و نوزاد را خارج کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، در پدیده‌ای شگفت انگیز در دنیای پزشکی نوزادی به نام Noah Valasco اهل کشور بزریل داخل کیسه آب مادرش به دنیا آمد.

مادر این نوزاد دچار زایمان زودرس شد و نوزاد در حالی که داخل کیسه آب مادر بود با شیوه جراحی سزارین به دنیا آمد؛ پزشکان با توجه به تولد زودهنگام این نوزاد تا عادی شدن وضعیت سلامت او را دربیمارستان نگه خواهند داشت.

به گفته محققان تولد نوزاد در حالی که داخل کیسه آب مادرش قرار داشته باشد در هر ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تولد روی می‌دهد و البته سبب آسیب دیدن نوزاد یا مادر نمی‌شود.

معمولاً برش جراحی سزارین سبب پاره شدن کیسه آب مادر می‌شود، اما در این مورد کیسه آب پاره نشده است و نوزاد درون آن به دنیا آمد.

زمانی که نوزاد درون کیسه آب مادر به دنیا می‌آید تیم پزشکی باید به سرعت با استفاده از یک سوزن روکش کیسه آب را در محل بینی کودک پاره کنند تا نوزاد بتواند نفس بکشد.


پس از آن به تدریج سایر بخش‌های کیسه آب  از بدن نوزاد جدا می‌شود؛ در برخی فرهنگ‌ها تولد نوزاد به این شیوه نشان دهنده برکت و  نیرو‌های فراطبیعی در آن فرد است.


دیدگاهتان را بنویسید